Seagulls Fantasy League
Hall of Fame

Back to SFL

2016/17

Div 1 Champion
Nigel Cox
Div 1 Runner Up
Glyn Merritt
Div 2 Champion
Chris Joliffe
Div 2 Runner Up
Yasmin Trenner
F A Cup Winner
Helen Burcell
Cup Runner Up
Matthew Burke
 

2015/16

Div 1 Champion
Nigel Lohman
Div 1 Runner Up
Warren Chrismas
Div 2 Champion
Gary Bebbington
Div 2 Runner Up
Glyn Merritt
F A Cup Winner
Kristin Jackson
Cup Runner Up
Judith Burke
 

2014/15

Div 1 Champion
Kieron Moorman
Div 1 Runner Up
Chris Joliffe
Div 2 Champion
Andrew Gordon
Div 2 Runner Up
Dominic Ferris
F A Cup Winner
Gary Crittenden
Cup Runner Up
Toronto Seagull
 

2013/14

Div 1 Champion
Kieron Moorman
Div 1 Runner Up
Colin Snowball
Div 2 Champion
Paul Bravery
Div 2 Runner Up
Steve Ferris
F A Cup Winner
Nigel Cox
Cup Runner Up
Joe Jackson
 

2012/13

Div 1 Champion
Gary Bebbington
Div 1 Runner Up
David Trenner
Div 2 Champion
Clive Moon
Div 2 Runner Up
Warren Crismas
F A Cup Winner
Kieron Moorman
Cup Runner Up
Helen Burchell
 

2011/12

Div 1 Champion
Aidan Gordon
Div 1 Runner Up
Martin Bourne
Div 2 Champion
Da Hammock
Div 2 Runner Up
Andy Harris
F A Cup Winner
Chris Jolliffe
Cup Runner Up
Helen Burchell
 

20010/11

Div 1 Champion
Toronto Seagull
Div 1 Runner Up
Martin Bourne
Div 2 Champion
Nicky Merritt
Div 2 Runner Up
Andrew Gordon
F A Cup Winner
Madison MacKay
Cup Runner Up
Peter Jackson Junior
 

2009/10

Div 1 Champion
Warren Chrismas
Div 1 Runner Up
Jim McAuliffe
Div 2 Champion
Toronto Seagull
Div 2 Runner Up
Richard Sullivan
F A Cup Winner
Andy Stevens
Cup Runner Up
Jim McAuliffe
 

2008/09

Div 1 Champion
Colin Snowball
Div 1 Runner Up
Ben Heryet
Div 2 Champion
Tampa Seagull
Div 2 Runner Up
Madison McKay
F A Cup Winner
Da Hammock
Cup Runner Up
Yasmin Trenner
 

2007/08

Div 1 Champion
Ben Heryet
Div 1 Runner Up
Chris Beed
Div 2 Champion
Neil Burchell
Div 2 Runner Up
Glyn Merritt
F A Cup Winner
Nigel Leaney
Cup Runner Up
Andy Irvine
 

2006/07

Div 1 Champion
Chris Beed
Div 1 Runner Up
Aidan Gordon
Div 2 Champion
Ben Heryet
Div 2 Runner Up
Gary Crittenden
F A Cup Winner
Chris Jolliffe
Cup Runner Up
Tampa Seagull
 

2005/06

Div 1 Champion
John Hawkins
Div 1 Runner Up
Nigel Cox
Div 2 Champion
Jim McAuliffe
Div 2 Runner Up
Nigel Leaney
F A Cup Winner
Jonathan Mooney
Cup Runner Up
Jim McAuliffe
 

2004/05

Div 1 Champion
Chris Joliffe
Div 1 Runner Up
Nigel Cox
Div 2 Champion
Clive Moon
Div 2 Runner Up
Chris Beed
F A Cup Winner
Ferret
Cup Runner Up
Mike Curtis
 

2003/04

Div 1 Champion
Mike Siverns
Div 1 Runner Up
Barry Render
Div 2 Champion
Justin Bowman
Div 2 Runner Up
George Jolliffe
F A Cup Winner
Colin Snowball
Cup Runner Up
Nigel Leaney
 

2002/03

Div 1 Champion
Ben Heryet
Div 1 Runner Up
John Harrisson
Div 2 Champion
Des McDonald
Div 2 Runner Up
Phill Lewis
F A Cup Winner
Justin Bowman
Cup Runner Up
Gary Bebbington
 

2001/02

Div 1 Champion
Nick Curtis
Div 1 Runner Up
Glyn Merritt
Div 2 Champion
Lancs Seagull
Div 2 Runner Up
Barry Render
F A Cup Winner
Lancs Seagull
Cup Runner Up
Justin Bowman
 

2000/01

Div 1 Champion
Rob Bain
Div 1 Runner Up
Glyn Merritt
Div 2 Champion
Keiron Moorman
Div 2 Runner Up
Shaun De Lacy
F A Cup Winner
Peter Floyd
Cup Runner Up
Mark Raven
 

1999/2000

Div 1 Champion
Peter Irvine
Div 1 Runner Up
Andrew Irvine
Div 2 Champion
Mark Collins
Div 2 Runner Up
Nigel Leaney
F A Cup Winner
Gisli Hjartson
Cup Runner Up
Jonathan Mooney
 

1998/99

Div 1 Champion
Gary Crittenden
Div 1 Runner Up
Ceri Rees
Div 2 Champion
Jon Rutter
Div 2 Runner Up
Darren McKay
F A Cup Winner
Nick Taylor
Cup Runner Up
Graham Dagless
 

1997/98

Champion
Mike Siverns
Runner Up
Maxwell Cooter
F A Cup Winner
Mark Raven
Cup Runner Up
Ceri Rees

Back to SFL